Strona główna Samorząd Z naszej Dzielnicy Historia Włoch  Zdjęcia Artykuły Księga Gości Forum Kontakt i opinia o stronie

Konkurs "Stare Nowe Moje Włochy"


Rozstrzygnięcie konkursu oraz otwarcie wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac
nastąpiło 13 października 2006 r. o godz. 17:30 w Czytelni Naukowej Nr VI
, w pałacyku.
 TUTAJ pełne sprawozdanie, które otrzymałam od organizatorki, Pani Magdy B.
oraz nagrodzone prace - prezentacje i  zdjęcia.


Na mnie największe wrażenie zrobiły filmy:
"Ale kino"
"Lody włochowskie"
Film "Ale kino" pokazał nasze dawne włochowskie kino (tu moje zdjęcia kina), nie tylko z zewnątrz, ale i w środku; autor przepięknie zrobił sekwencję, w której dawne afisze kinowe i zdjęcia z filmów nakładają się na widok sali kinowej - zupełnie jakby stare kino nawiedziły duchy filmowych postaci.... świetny pomysł i wykonanie!

Filmy w plikach .wmv spakowane w .zip

Film "Lody włochowskie" pokazał lodziarnię przy Popularnej (tu moje zdjęcia) - dziś i kiedyś, na zdjęciach udostępnionych przez właścicieli oraz z ich udziałem. Bardzo dobrze zrobiony dokument, dowiedziałam się z niego naprawdę sporo i będę teraz jeszcze chętniej odwiedzać naszą lodziarnię!
x
Tu zdjęcia z uroczystości:
Nagrodzone fotografie - tylko część wystawionych Moment wręczania nagrody

Prace fotograficzne każdy z Was może zobaczyć osobiście - a warto! - są pokazane w pałacyku, przy Czytelni.

A tu moje zdjęcia, których nie zgłosiłam ;-)
x

Tak ogłaszano KONKURS:

" Stare Nowe moje Włochy"

9 czerwca 2006 r. o godz. 17:30 na spotkaniu organizowanym przez Fundację Scena Współczesna i Urząd Dzielnicy Warszawa Włochy w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy, przy ul. Ks. J. Chrościckiego 2 (Czytelnia Naukowa Nr VI, wejście B, I piętro) nastąpi rozpoczęcie konkursu na prezentację multimedialną próbującą uchwycić atmosferę Włoch. Podczas pierwszego spotkania zaprezentowana będzie przykładowa prezentacja dot. Kina Olsztyn.

Do wykorzystania są techniki takie, jak: fotografia, własnoręcznie nakręcony film, nagrany dźwięk, prezentacja slajdów itd. Prace należy składać w czytelni do 30 września 2006 r.
Szczegółowe informacje na temat konkursu zostaną podane w trakcie spotkania. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 13 października 2006 r. o godz. 17:30 w Czytelni Naukowej Nr VI.
Ze strony Biblioteki Publicznej Dzielnicy Włochy
Z Forum Ochoty i Włoch na Gazeta.pl:

Stare Nowe Moje Włochy
Autor: Gość: Magda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 09.06.06, 12:07

STARE NOWE MOJE WŁOCHY
KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ

Włochy – Miasto Ogród, niedokończone marzenie. Precyzyjnie wydzielone działki, staranny projekt urbanistyczny, który nigdy nie został w pełni zrealizowany. Włochy – podmiejska miejscowość ocalała z wojennej pożogi.
Jedno z niewielu miejsc w dzisiejszej Warszawie, zabudowanych w dużej mierze przedwojennymi budynkami.
I wreszcie Włochy – dzielnica nowych osiedli, luksusowych apartamentowców, nowoczesnych domków jednorodzinnych.
Niknący czar staroświeckiego miasteczka: ceglane kamienice, staroświeckie wille, metalowe kraty balkonów, klatki schodowe bez windy, zabudowania kolejowe, budynki zlikwidowanych zakładów przemysłowych...

UTRWALMY JE NIM ZNIKNĄ Z WŁOCHOWSKIEGO PEJZAŻU!

ZAPRASZAM DO UDZIAŁU!!!

9 czerwca 2006 roku o godz. 17:30 spotkaniem, które odbędzie się w Bibliotece Publicznej Dzielnicy Włochy przy ul. Ks. J. Chrościckiego 2 (wejście B, czytelnia na piętrze), rozpoczniemy konkurs na materiał multimedialny próbujący uchwycić atmosferę Włoch. Na spotkaniu pokażemy dwie przykładowe prezentacje (jedną dot. Kina Olsztyn).
Zależy nam na zachęceniu do wykorzystania technik takich jak fotografia (lub cykl fotografii), własnoręcznie nakręcony film, nagrany dźwięk, prezentacja slajdów itd. Mile widziane będą opisy uzasadniające wybór tematu pracy.
W konkursie może wziąć udział każdy – nie ma ograniczeń wiekowych. Prace należy składać w czytelni do 30 września 2006 r. Najlepsze – ocenione i nagrodzone przez jury - zostaną zaprezentowane na spotkaniu i wystawie, która odbędzie
się w Czytelni 13 października 2006 roku o godz. 17:30.

!!! WARSZTATY !!!
Uczestników konkursu zapraszamy na bezpłatne warsztaty w Ośrodku Działań Twórczych na ulicy 1 sierpnia 36 a, w każdy wtorek lipca, czyli 4, 11, 18, 25, od 16:00 – 20:00.
Doświadczeni instruktorzy wprowadzą w tajniki kompozycji i obróbki fotografii, podstaw montażu filmu i przygotowywania pokazu slajdów.
Szczegółowe informacje: wlochowskiepamiatki@o2.pl


Inne moje strony: zawodowa  "A.M.D. Ubezpieczenia";
prywatne: "Nasze Włochy" "Moja Warszawa",  "Kwiaty na balkonach" ; "Miłe miejsca spacerowe".
Strona typu serwis: "Usługi dla Ciebie i Twojego domu"