< Powrót Wiesz o ciekawym wydarzeniu kulturalnym we Włochach? Napisz na FORUM

Kulturalne Włochy

"Historia Rodzin Włochowskich" - spotkania w Bibliotece

Jeśli interesuje Cię aspekt finansowy  działalności kulturalnej, czytaj tutaj:
 "Wykaz podmiotów realizujących zadania publiczne z zakresu kultury w Dzielnicy Włochy w 2006 roku"

Wydarzenia (wybór subiektywny):
  1. 6.04.2008 godz. 18:00
  2. 1.04.2008 godz.16:00
  3. 30 marca 2008
  4. 13.10.2007 godz. 18:00
  5. 21.10.2007 godz. 18:00
  6. BYŁO:

6.04.2008 godz. 18:00

powiększ Ewa Dałkowska
 
Janusz Bogacki
akompaniament

Ewa Dałkowska, wybitna polska atorka od lat związana jest z Kabaretem Pod Egidą. Zaśpiewa piosenki kabaretowe i zaprezentuje satyryczne monologii. Nie zabraknie też piosenek lirycznych.

Janusz Bogacki to pianista, kompozytor i aranżer. Gra jazz i komponuje piosenki. W swoim dorobku ma kompzycje do słów m.in. Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty czy Wojciecha Młynarskiego.
Akompaniuje m.in. Krystynie Jandzie, Jolancie Szczepkowskiej czy Barbarze Dziekan.

miejsce: DK "Włochy", ul. Bolesława Chrobrego 27
wstęp wolny

impreza w ramach cyklu:
Śmiechoterapia
Cykl kabaretowy autorstwa Andrzeja Paulukiewicza.


1.04.2008 godz.16:00


powiększ II Spotkanie z Balladą... czyli „Primaaprilisowe Qui pro Quo” .
Program artystyczny w wykonaniu p. Jadwigi Olejarz i Klubu z Humorem.

miejsce: Klub "Rybnicka", ul. Rybnicka 25
wstęp wolny

30 marca 2008

Koncert „Guitar Open”
Rada i Zarząd Dzielnicy Włochy Miasta Stołecznego Warszawy oraz Fundacja Inicjatyw Kulturalnych - Włochy
serdecznie zapraszają 30 marca 2008 r. o godz. 17.00 na koncert „Guitar Open” w składzie:
Leszek Potasiński - gitara klasyczna
Marcin Olak - gitara akustyczna, cuatro
Adam Lewandowski - instrumenty perkusyjne.
W kąciku młodego wirtuoza wystąpi Juliusz Warszawski - uczeń PSM I st. nr 5 z klasy p. Marcina Olaka.
Koncert odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Henryka Wieniawskiego
w Warszawie, ulica Globusowa 24.


13.10.2007 godz. 18:00

powiększ Marek Bałata
 Wiodący polski wokalista jazzowy. Specjalizuje się w improwizacjach scatem, tworząc instrumentalne brzmienia od tenora do falsetowego sopranu. Wykonuje głównie swoje oryginalne kompozycje. Jego rozległy repertuar zawiera również standardy, transkrypcje utworów F.Chopina, piosenki Z.Koniecznego, K.Komedy, W.Młynarskiego, A.Waligórskiego i A.Osieckiej, które łączy jazzowa interpretacja.

bezpłatne karty wstępu do odbioru w DK "Włochy" ,
od 08.10.2007 w godz. 18.00-19.00 i 09.10.-12.10.2007 w godz. 9.00-19.00

miejsce: DK "Włochy", ul. Bolesława Chrobrego 27
bezpłatne karty wstępu

impreza w ramach cyklu:
"Barbara Dziekan i Jej Goście"
Wypowiedz Agnieszki Osieckiej o Barbarze Dziekan do programu Pt. „Aktorzyca” w TVP, program II.

Dziekan to jest taki wrzący kociołek… mówi się z nią np. o czymś smutnym, strasznie smutnym, ale w niej stale coś bulgocze, buzuje, jakaś nadzieja kipi i człowiek po takiej nawet smętnej rozmowie wraca do domu i czuje się pokrzepiony, jakby wracał od źródła. Mnie się wydaje, że Barbarze bardzo pomaga w zawodzie aktorskim to, że miała bardzo nie aktorski życiorys. To jest straszne, że wiele aktorek w zasadzie niczego nie przeżyło, że szkoła, szkoła, praca, praca. Barbara dużo podróżowała, wiele przeżyła przez niezwykłych ludzi, jest córką niezwykłej matki, matką niezwykłej córeczki Milenki i to wszystko w człowieku potem jakoś tam żyje, to się przepoczwarza. Barbara nadaje życie wszystkiemu. Ja sama pamiętam, że sto lat mieszkałam koło takiej uliczki, gdzie kwitną japońskie wiśnie, i właśnie ta uliczka niczego do mnie nie mówiła: była sobie uliczka, wiśnie sobie kwitły itd. I raz szłam, wędrowałam tamtędy z Basią i jej córką, i ta uliczka zaczęła nagle do mnie mówić; zobaczyłam jakieś kobiety, które wędrują ta uliczką, zobaczyłam nadzieję, która nad tą uliczką święci, ta uliczka ożyła, i to było dzięki Baśce.


21.10.2007 godz. 18:00

powiększ Tango Negro – Tanga Argentyńskie z Polskim Akcentem
 
Wykonawcy: Anna Jagielska - śpiew, Wojciech Pulcyn – kontrabas, Michał Pindakiewicz – gitara, Sławomir Ratajczyk - akordeon

W programie proponujemy namiętne tanga i milongi argentyńskie w oryginalnej wersji językowej m.in. autorstwa słynnego kompozytora i śpiewaka Carlosa Gardela, a także inne znane pieśni latynoamerykańskie zaaranżowane przez nas w tym rytmie, m.in. „Besame mucho”.
Po koncercie pokaz i lekcja tanga z Akademią Tanga Argentyńskiego

miejsce: Klub "Ikar", Al. Krakowska 110/114
wstęp wolny

impreza w ramach cyklu:
Dialogi z muzyką
Chcemy zaprezentować Państwu repertuar klasyczny od muzyki poważnej do utworów lżejszych i wykonywanych z humorem, a także muzykę współczesną: jazz ,rock, blues, muzyka alternatywna, folk i inne.
BYŁO:7.01.2007 godz. 18:00
powiększ Paweł Dłużewski i Marek Majewski
 
Paweł Dłużewski - Satyryk, kabareciarz, autor i wykonawca własnych tekstów. Dłużewski jest znany głównie z programu telewizyjnego "HBO na stojaka" i kabaretu "Pod Egidą".
(źródło: www.polskiekabarety.pl)

Marek Majewski - Autor i kompozytor, poeta, satyryk, felietonista. Scenarzysta i reżyser licznych programów estradowych, telewizyjnych i radiowych, m. in. własnego programu TV Kabaretowa Lista Przebojów. Współautor (wraz z Marcinem Wolskim) wszystkich telewizyjnych i radiowych politycznych szopek noworocznych w wolnej Polsce.
(źródło: www.wp.pl)

prowadzenie – Andrzej Paulukiewicz

miejsce: DK "Włochy", ul. B.Chrobrego 27
wstęp wolny (zapraszamy osoby dorosłe)

impreza w ramach cyklu:
Śmiechoterapia
Cykl kabaretowy autorstwa Andrzeja Paulukiewicza.
DK "Włochy" 13.01.2007 godz. 18:00
powiększ
Jerzy Kryszak
 
Każdy występ Jerzego Kryszaka jest wydarzeniem nadzwyczajnym i niepowtarzalnym.
Siła jego satyry bierze się stąd, że spotyka się bezpośrednio z publicznością i angażuje ją w swoje skecze,czym buduje niepowtarzalną atmosferę. Jerzy Kryszak propaguje dowcip publicystyczny pełen świeżego spojrzenia na bieżącą scenę polityczną, ze zręcznością, obnażający jej wady i słabości. Aktor umiejętnie wciela się w postać którą naśladuje. Gestykuluje, zmienia głos, akcentuje np. krzycząc - po prostu stwarza niepowtarzalne widowsko, na którą publiczność reaguje śmiechem i brawami.
Show Kryszaka to występ zarówno dla młodych jak i dla starszych. Kryszak na scenie jest niebanalny, często wymagający i zawsze pozostawia dobre wrażenie.
(źródło:www.jerzykryszak.pl)


miejsce: DK "Włochy", ul. B.Chrobrego 27
bezpłatne karty wstępu do odbioru w DK "Włochy" ul. B. Chrobrego 27, od 08.01.07 (pon.-pt.)w godz. 9

impreza w ramach cyklu:
"Barbara Dziekan i Jej Goście"


14.01.2007 godz. 13:00
Bal Karnawałowy dla dzieci
 
W programie: konkursy i zabawy metodą pedagogiki zabawy.

miejsce: Klub "Rybnicka", ul. Rybnicka 25
Planowane zakończenie 14.01.2007 godz.15:0017.12.2006 godz. 17:00
powiększ
W kolędowy czas
 
Wstapią:
Joanna Białek – sopran
Witold Matulka – tenor
Teresa Siewierska – recytacja poezji, prowadzenie
Andrzej Seroczyński – kompozycje, akompaniament

Witold Matulka – ukończył studia wokalno-aktorskie w Akademii Muzycznej we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Eugeniusz Sąsiadka. Pracę artystyczną rozpoczął w Teatrze Muzycznym „ROMA” pod Dyrekcją Bogusława Kaczyńskiego w Warszawie gdzie był solistą przez pięć sezonów. Przez cztery sezony był solistą Warszawskiej Opery Kameralnej w Warszawie. Współpracował z Teatrem Wielkim w Łodzi.


miejsce: DK "Włochy", ul. B.Chrobrego 27
wstęp wolny

impreza w ramach cyklu:
Dialogi z muzyką
Chcemy zaprezentować Państwu repertuar klasyczny od muzyki poważnej do utworów lżejszych i wykonywanych z humorem, a także muzykę współczesną: jazz ,rock, blues, muzyka alternatywna, folk i inne.


9.12.2006
godz.18:00
powiększ Zbigniew Wodecki
 
Zbigniew Wodecki, rozpoczął swą przygodę z muzyką już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, Zygmuntem Koniecznym, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. Jako wokalista zadebiutował w latach 70-ych. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje "Chałupy", "Zacznij od Bacha", czy "Pszczółka Maja". Laureat wielu konkursów i festiwali. Instrumentalista, kompozytor, aranżer. Sam o sobie mówi, że jest "śpiewającym muzykiem". Lista jego osiągnięć muzycznych jest bardzo długa a przecież ciągle nie zamknięta! W ubiegłym roku wydał kolejną płytę "Obok siebie", która okazała się wielkim sukcesem. Marzy także o lansowaniu młodych, zdolnych ludzi, których kreowałby na prawdziwe gwiazdy. Od 2001 roku jest gospodarzem telewizyjnego programu muzycznego TVN "Droga do gwiazd".
(źródło:www.wodecki.pl)


miejsce: DK "Włochy", ul. B.Chrobrego 27
bezpłatne karty wstępu do odbioru w DK "Włochy" ul. B. Chrobrego 27, na tydzień przed imprezą ;
DOM KULTURY "WŁOCHY"
ul. B.Chrobrego 27, 02-479 Warszawa

tel.022 863 73 23, 022 863 92 69

e-mail: dkw@dkwlochy.pl

impreza w ramach cyklu:
"Barbara Dziekan i Jej Goście"
Wypowiedz Agnieszki Osieckiej o Barbarze Dziekan do programu Pt. „Aktorzyca” w TVP, program II.

Dziekan to jest taki wrzący kociołek… mówi się z nią np. o czymś smutnym, strasznie smutnym, ale w niej stale coś bulgocze, buzuje, jakaś nadzieja kipi i człowiek po takiej nawet smętnej rozmowie wraca do domu i czuje się pokrzepiony, jakby wracał od źródła. Mnie się wydaje, że Barbarze bardzo pomaga w zawodzie aktorskim to, że miała bardzo nie aktorski życiorys. To jest straszne, że wiele aktorek w zasadzie niczego nie przeżyło, że szkoła, szkoła, praca, praca. Barbara dużo podróżowała, wiele przeżyła przez niezwykłych ludzi, jest córką niezwykłej matki, matką niezwykłej córeczki Milenki i to wszystko w człowieku potem jakoś tam żyje, to się przepoczwarza. Barbara nadaje życie wszystkiemu. Ja sama pamiętam, że sto lat mieszkałam koło takiej uliczki, gdzie kwitną japońskie wiśnie, i właśnie ta uliczka niczego do mnie nie mówiła: była sobie uliczka, wiśnie sobie kwitły itd. I raz szłam, wędrowałam tamtędy z Basią i jej córką, i ta uliczka zaczęła nagle do mnie mówić; zobaczyłam jakieś kobiety, które wędrują ta uliczką, zobaczyłam nadzieję, która nad tą uliczką święci, ta uliczka ożyła, i to było dzięki Baśce.


28.10.2006 godz. 18:00
powiększ
Bogna Sokorska
 
Koncert pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Marii Kaczyńskiej poświęcony pamięci artystki "Słowika Warszawy".

wystąpią:
Aleksandra Hofman - sopran
Małgorzata Kubala - sopran koloraturowy
Grażyna Mądroch - sopran koloraturowy
Halina Ślusarczyk - sopran
przy fortepianie: Adam Sychowski
prowadzenie: Teresa Siewierska

Organizatorzy:
Rada i Zarząd Dzielnicy "Włochy" oraz Dom Kultury "Włochy"

miejsce: sala widowiskowa DK "Włochy", ul. 1-go Sierpnia 36a
wstęp wolny


DK "Włochy" 4.11.2006 godz. 18:00
powiększ
Krzysztof Daukszewicz
 
Satyryk, felietonista, tekściarz, poeta i kompozytor.

Zdobył Grand Prix, Nagrodę Dziennikarzy i Nagrodę Publiczności na Ogólnopolskich Spotkaniach Estradowych w Rzeszowie, Grand Prix i Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i trzecią nagrodę na międzynarodowym konkursie na sztukę teatralną, za farsę pt. Cycek. Posiada również Złoty Mikrofon przyznany za indywidualność radiową, Złotą Szpilkę przyznaną przez tygodnik Szpilki, Prometeusza wręczonego przez ZAKR oraz Złoty Kamerton Polskiej Agencji Autorskiej.
Tekst piosenki "Easy Rider"

Bezpłatne karty wstępu do odbioru w DK "Włochy" ul. B. Chrobrego 27 na tydzień przed imprezą
;
DOM KULTURY "WŁOCHY"
ul. B.Chrobrego 27, 02-479 Warszawa

tel.022 863 73 23, 022 863 92 69

e-mail: dkw@dkwlochy.pl

impreza w ramach cyklu:
"Barbara Dziekan i Jej Goście"
Cykliczne spotkania z piosenką autorską, aktorską, poezją śpiewaną.
 


Easy Rider

A kiedy nic już nie miałem w mieście do roboty,
Bo na większość poetów skończył się tu popyt,
Wsiadłem w auto i rzekłem - Pora mi uciekać
Do tej Polski, gdzie jeszcze kocha się człowieka.
Tam, gdzie rowy przydrożne, zabarwione mleczem
Zapraszają wędrowców: "Wstąpcie do miasteczek"!

Easy rider... Przeszło mi przez głowę,
Easy rider... Głupiec - jednym słowem,
Lecz ciągnęły mnie panny ciepłe jak poranek,
Kiedy mleko skwaszone wnoszą mi na ganek,
Easy rider...

W miasteczku pierwszym zamknięty był jedyny hotel,
Bo personel miał wolne właśnie w tę sobotę,
A w prywatnym mieszkaniu drzwi otworzył blondyn
I zapytał mnie z miejsca - Jakie masz poglądy?
- Sprawiedliwość i prawda to jest dla mnie wszystko!
Wtedy padła odpowiedź - Zjeżdżaj, aktywisto!

Easy rider... Przeszło mi przez głowę,
Easy rider... Głupiec - jednym słowem,
Lecz ciągnęły mnie dalej wierzby malowane
I te nasze dziewczyny ładne jak z pisanek,
Easy rider...

W następnym domku z ogródkiem miejski prokurator
Różom kolce przycinał, równo ciął sekator.
Przywitałem się grzecznie prosząc o mieszkanie,
On zapytał mnie tylko - Jakie ma pan zdanie?
- Sprawiedliwość i prawda to jest dla mnie wszystko!
Usłyszałem odpowiedź - Odejdź, ekstremisto!

Easy rider... Przeszło mi przez głowę...
Easy rider...
Lecz ciągnęło mnie jeszcze do gościnnych wiosek,
Gdzie częstują każdego miodem i bigosem...

Solidny dom z pruskiej cegły, siatką ogrodzony
I na bramie tabliczka: "Obcym wstęp wzbroniony",
A na ganku gospodarz czerstwy jak bochenek
Wziął przywitał pytaniem - Co najbardziej cenię?
- Sprawiedliwość i prawda to jest dla mnie wszystko!
- Burek! Bierz miastowego! Będzie widowisko...

Easy rider... Przeszło mi przez głowę...
Easy rider...
Lecz ciągnęło mnie jeszcze w strony te dalekie,
Gdzie tak swojsko nam pachnie sianem i człowiekiem...

A kiedy minął już miesiąc w mej samotnej drodze,
Gdzieś na szlaku zatrzymał pojazd mój wędrowiec.
- Sprawiedliwość i prawda! - rzekłem do rodaka
I był pierwszym, co spytał - Dobrze, ale jaka !?
I podzielił się ze mną chlebem i kłopotem...
To był też easy rider, tylko na piechotę,
Easy rider !!!

Krzysztof Daukszewicz   ^^^^

Jeden z dowcipów z występu:
Na lotnisku celnik zatrzymuje faceta: - W pana torbie coś dźwięczy, jak szkło, a szkła nie wolno przewozić. Proszę otworzyć torbę!
Facet otwiera torbę, a tam.... dwa portreciki, w ramkach, za szkłem, elegancko - G. i L.
Celnik patrzy zdziwiony  i pyta: - Czy mogę zadać panu pytanie osobiste?
- Proszę bardzo.
- Czy wyjeżdża pan na stałe"
- Tak.
- To po co zabiera ich pan ze sobą?
- Żeby jak mnie najdzie tęsknota za krajem popatrzeć na nich - wtedy od razu mi przejdzie!


Inne moje strony: zawodowa  "A.M.D. Ubezpieczenia";
prywatne: 
"Nasze Włochy" "Moja Warszawa",  "Kwiaty na balkonach" ; "Miłe miejsca spacerowe".